A projekt időszakában több csoportfoglalkozás is a természet- és állatvédelmi Jeles Napok egy-egy témáját dolgozta fel.
„Madarak élete télen – nyáron”. címmel a Magyar Madártani Egyesület Kisalföldi csoportja december elején rendezett az óvodában nagysikerű szakmai záróprogramot.
Bővebben: MME madártani foglalkozása + madárgyűrűzési bemutató az oviban
Az Állatok Világnapjához kapcsolódóan került sor a „Hangok és a csend az állatok világában” c. interaktív csopotfoglalkozásokra. A témában meghívott Jakabné Komjáti Nikoletta zoopedagógus egy-egy félórás foglalkozás erejéig mind a hat óvodai csoportot felkereste.
A projekt egyik kiemelkedő szakmai eseményeként a tinnyei Mancsok és Tappancsok Kft. képviseletében Gőgös Zsuzsanna a Lepke Óvoda udvarán tartotta az „Állati jó bemutató” c. gyermekprogramot.
Az iskolakertekben, a „zöld óvodákban” igyekeznek minél több természetes vagy természetközeli élőhelyeket létrehozni. A „Vizipók és társai” c. projektünkben új elemként egy saját óvodaikerti kis tó létrehozását terveztük – értelemszerűen Dr.Halbritter András biológus irányításával.
A foglalkozás az óvodában folytatódott, ahol a gyerekek a foglalkozásvezető által berendezett „mini laborban” nagyítókkal illetve mikroszkóppal figyelték meg a szabad nem látható növényi részeket, tavi élővilágot (nád szárát és levelét, a gyékény bugáját, a vízticsigát és magát a vízibolhát).
A projektben Lepke Óvoda összevont nagycsoportosai a szabadhegyi 3. sz. tónál tettek látogatást. A dr.Halbritter András ökológus vezette szakmai programon a gyermekek megfigyelhették a tó sajátosságait, vízi és vízparti növényzetét, a benne látható madarakat.
Bővebben: Tanulmányi séta és mintavétel a szabadhegyi víztározó tónál
A novemberi eleji szép hétvégét kihasználva 15-20 szülő bevonásával, társadalmi munkában végeztük el az óvodaudvaron és kertben esedékes őszi munkákat (lehullott levelek összehordása, téli sünszállások kialakítása, madáretetők, odúk javítása, komposzthalmok átforgatása, magaságyások téliesítése). A munkálatokban a szülőkkel együtt lelkesen és aktívan munkálkodtak a gyermekek is.
Az ÖkoStúdió áprilisi gyermekjáték kiállításnak októberben a szülők kezdeményezésére folytatása lett, hiszen be szeretették volna mutatni, hogy a témát ők ma is fontosnak tartják. A Lepke fogadóban kiállításokra azokat a természetes alapanyagok illetve őszi termények felhasználásával készült ajándéktárgyakat, játékokat mutatták be, melyeket otthon, a gyerekek bevonásával alkottak.
Bővebben: Gyermekjátékok természetes anyagokból 2. (szülők kiállítása)
Többszöri halasztás után október elején a Lepke Óvoda középső- és nagycsoportos ovisai két különbuszos turnusban a ravazdi Erdőmúzeumot és Erdei Iskolát keresték fel.