A korábbi projekt híradásban beszámoltunk az AM Zöld Forrás által támogatott PTKF/542/2018 projektben készített két iskolai ÖKOMATA-ról. Ez lényegében egy reakció volt. Először a civil szervezetek ismerték fel ebben a játékos eszközben megbúvó (sokoldalú, hatékony) ismeretterjesztési lehetőséget, azután – ezt megtapasztalva egyre több iskola döntött az önálló Ökomata elkészítése mellett.
A most befejeződő PTKF/542/2018 projektünk a „Reklám-fogyasztás-hulladék” címet viseli, ezzel utalva a három téma szoros összefüggésére. Arra, hogy ha valóban kevesebb (háztartási) hulladékot akarunk, akkor fenntarthatóbb fogyasztási modellt kell választanunk és reklámból is kevesebb kell. A hulladékgazdálkodási piramis logikáját követve korábbi projektjeinkben előbb a megelőzés, majd az újrahasználat-újrahasznosítás témáját oktatási segédletként már feldolgoztuk. A mostani projekt keretében összeállított cca. 60 diás power point anyag az előző két rész lényegi összegzése.
Az Ökológiai Stúdió Alapítvány munkatársai idén májusban is gyakori vendégei a két megye általános iskoláinak. Az AM FM Zöld Forrás által támogatott „Reklám-fogyasztás-hulladék” c. projekt keretében tartott interaktív előadások szemléltetéséhez a diavetítés helyett a Reflex Környezetvédő Egyesület (10 poszterből álló) vándorkiállítását kölcsönöztük ki, de fontos szerepet kapott a környezeti szempontból problémás (eldobó, illetve veszélyes anyagokat tartalmazó) hulladékokat bemutató oktató csomagunk is.
Az Ökológiai Stúdió Alapítvány munkatársai idén májusban is gyakori vendégei a környék általános iskoláinak. Az AM FM Zöld Forrás által támogatott „Reklám-fogyasztás-hulladék” c. projekt keretében tartott interaktív előadások szemléltetéséhez a diavetítés helyett a Reflex Környezetvédő Egyesület (10 poszterből álló) vándorkiállítását kölcsönöztük ki. Emellett fontos szerepet kapott a környezeti szempontból problémás (eldobó, illetve veszélyes anyagokat tartalmazó) hulladékokat bemutató oktató csomagunk is.
Az AM Zöld Forrás által támogatott projektünkben vállaltuk, hogy annak keretében két iskolában új Ökomatát „üzemelünk be”. A projekt keretében készülő „saját” Ökomaták elkészítését ezúttal a győrszentiváni Móricz Zsigmond Általános Iskola és a győri Gárdonyi Géza Általános Iskola patronálta. Györszentiváni érdekesség, hogy ott egy egész alsós osztály (a IV.a kreatív közössége) mozdult rá a témára – együtt találták ki és festették lelkesen a kartonoldalakat.
A Széchenyi István Körzeti Általános Iskola kérésére alapítványi munkatársaink október 13-án Csornára látogattak. Az iskola ezen a napon rendezte a nagy hagyományokkal rendelkező „Környezet- és Egészségvédelmi Nap”-ját, ahol a hulladéktéma mindig hangsúlyosan szerepel. Szívesen vállaltuk, hogy az alsó tagozatos gyerekeknek számára (a FM Zöld forrás által támogatott „Reklám-fogyasztás-hulladék” c. projektünk keretében) előadásokat tartunk. A négy délelőtti előadáson összesen több mint 140 gyerek fordult meg a teremben.
A győri Generációk Háza idén október 13-án rendezte a „Tök jó nap” című családi nagyrendezvényét, ahol ismét bőséges programválaszték várta a látogatókat (a hagyományos tökfaragás mellett különféle kézműves foglalkozások, vetélkedők, bemutatók).
A helyi önkormányzat meghívására idén először alapítványunk részt vett a Pápateszéri Patakmalom Fesztiválon. A szeptember 28-30-án rendezett fesztivál változatos programjaiba illesztve azt vállaltuk, hogy szombaton papírmerítő műhelyt működtetünk a farkashegyi Ökológiai Központban. Ehhez stílszerűen elkészítettük a Bögi vizimalom merítő formáját és kiszínezett látványképét.
Idén sem hagyta ki az Ökológiai Stúdió a Györkőc Fesztivált! Az idén hetedik alkalommal, július 6-8-án megrendezett esemény kiemelten fontos számunkra, hiszen ott ez a város legnagyobb idegenforgalmi eseménye, ahol a legfontosabb célcsoportunkkal találkozhatunk. A „Zöld forrás” pályázat támogatásával bonyolított projektünk lehetővé tette, hogy a nagyrendezvény ideje alatt a gyerekeknek játszóházat, a felnőtteknek pedig környezeti tanácsadó szolgálatot működtessünk.