A „Jó környezetet kicsiknek, nagyoknak! Váljék egészségükre!” c . projektben vállaltuk, hogy a győri Lepke utcai óvoda kis lakói – kihasználva az intézmény kedvező adottságait- megismerkednek a környezettudatos fogyasztás ismérveivel.
A „Jó környezetet kicsiknek, nagyoknak! Váljék egészségükre!” c . projektet az Agrárminisztérium támogatja. A Projekt keretében vállaltuk, hogy a nagyobb gyerekek megismerkedhetnek az őstermelőkkel és az élelmiszer piac működésével.
A Lepke utcai óvoda a szokásos májusi családi nagyrendezvénye helyett május végén Gyermekek Hete programot szervezett. Ennek keretében Alapítványunk külön engedéllyel (mikor a gyerekek nem voltak ott) bemehetett a Lepke utcai óvodába. A rendezvényhez kapcsolódóan vállaltuk ugyanis, hogy régi játékokból kiállítást szervezünk a gyerekeknek.
A „Jó környezetet kicsiknek, nagyoknak! Váljék egészségükre!” c . projektet az Agrárminisztérium támogatja. A projektünkben vállaltuk, hogy annak keretében segítségünkkel a Lepke óvoda is elkészíti a saját Ökomatát. Az ötletet az adta, hogy az óvoda korábbi családi nagyrendezvényein alapítványunk nagy sikerrel működtette ezt a játékos ismeretfelmérő eszközt.
Az alapítványunk által megbízott zajvédelmi szakemberek májusban tudták folytatni az oktatási intézményekben vállalt műszeres méréseiket. Az őszi, épületeket érő külső zajterhelési mérések után ezúttal az óvoda, illetve iskolák működéséhez kapcsolódó belső zajterheléseket regisztrálták.
A Fogyasztóvédelmi Világnap alkalmából a Zöld óvoda csoportjai a tudatos vásárlással ismerkedtek.
A „Jó környezetet kicsiknek, nagyoknak! Váljék egészségükre!” c . projektet az Agrárminisztérium támogatja. A Projekt keretében kiemelt szerepet kapott a fogyasztási hulladékokkal való gondos kezelési lehetőségek gyakorlása: a szelektálás és az újrahasznosítás.
A Lepke utcai óvoda lelkesen készült a március 1.-i Újrapapír Világnap megünneplésére. A Világnap legfőbb üzenete, hogy felelős papírhasználattal (takarékossággal), szelektív gyűjtéssel, újrapapírból készült termékek használatával mindannyian hozzájárulhatunk a fák megmentéséhez, a környezeti terhelés csökkentéséhez.
Az Agrárminisztérium által támogatott „Jó környezetet kicsiknek, nagyoknak! Váljék egészségükre!” c . projektben vállaltuk, hogy a pedagógusok részére ismeretterjesztő brosúrában foglaljuk össze a zajvédelemmel kapcsolatos alapvető tudnivalókat. Az oktatási segédanyagként is használható összeállítás (a mérési eredményeink ismertetésén túl) közérthető formában dolgozza fel a zajok fajtáival, természetével, veszélyeivel kapcsolatos alapvető ismereteket, és az intézményi zajcsökkentési lehetőségeket.
A projekt keretében a győri Lepke utcai óvodában több „tudatos fogyasztásra nevelő” akciót készítettünk elő. A nagyobb, szülőket is bevonó családi rendezvényeket a járványhelyzet miatt későbbre kellett halasztani, de egy kisebb kiállítással így is sikerült megemlékezni a november végi „Semmitvevő Napról”. Karácsony alkalmából a gyerekek újrahasznosított papír felhasználásával készítették el az ünnepi képeslapjaikat (illetve karácsonyi fadíszaket).